تبلیغات
سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری ملارد - اجرای طرح یکپارچه دریافت باربرگ شهری آغاز شد

كد ساعت و تاريخ

اسلاید شو

*** خبرها و مقالات ***

اجرای طرح یکپارچه دریافت باربرگ شهری آغاز شد

تاریخ:یکشنبه 27 آبان 1397- 12:32 ب.ظ

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، از آغاز اجرای طرح یکپارچه دریافت سند حمل بار(باربرگ) شهری برای ناوگان باری بالای 10 تن در سراسر کشور با همکاری شهرداری ها خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرداری ملارد به نقل از ایرنا از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی نژاد افزود: پس از اجرای طرح ملی ساماندهی فعالان حمل و نقل عمومی نفت، گاز سوز درون شهری و تخصیص سهمیه سوخت از بهمن ماه 1395 با همکاری وزارت نفت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزارت راه و شهرسازی و دستیابی به اهداف مدنظر، زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری لازم برای اجرای طرح یکپارچه دریافت سند حمل بار شهری و حومه‌ای (باربرگ)، آماده بهره برداری و سامانه مربوطه از20 آبان ماه امسال راه اندازی شده است.
***
***
وی اضافه کرد: این طرح بر اساس مطالعات انجام شده روی تجربیات موفق سایر کشورهای دنیا و ارائه راهکارهای بومی مطابق با شرایط کشور تدوین و به مرحله بهره برداری رسیده است
.
جمالی نژاد گفت: در این راستا از 20 آبان، تمام رانندگان خودروهای عمومی نفت گاز سوز فعال در سراسر شهرهای کشور با ظرفیت بالای10 تن، موظف هستند از طریق تلفن همراه خود یا درگاه اینترنت و بدون نیاز به مراجعه حضوری، به‌ ازای هر حمل بار در سطح شهر، اقدام به دریافت باربرگ کنند.
وی افزود: همچنین مطابق هماهنگی انجام گرفته با وزارت نفت، مقرر شده است از ابتدای آذرماه امسال، سهمیه پایه سوخت این خودروها به صورت گام به گام کاهش و منطبق بر عملکرد و بر اساس باربرگ تخصیص یابد.
جمالی نژاد اضافه کرد: این طرح که با همکاری شهرداری های کشور در حال اجرا است، می تواند ابزارهای لازم را برای کاهش جدی ترافیک، آلودگی هوا و مدیریت حمل ونقل بار شهری در اختیار مدیران شهری قرار دهد.
باربرگ به عنوان سند حمل بار شهری، برای اولین بار در کشور و همگام با کشورهای تراز اول جهان در حوزه حمل ونقل، بر اساس قانون تجارت الکترونیک، به صورت الکترونیکی طراحی شده و به عنوان سندی معتبر، امکان مدیریت یکپارچه و برخط جابه جایی بار در سطح شهرهای کشور را فراهم می‌کند.
همچنین باربرگ به عنوان ابزاری هوشمند، سازوکار لازم را برای تخصیص هوشمند، هدفمند و سیستمی یارانه های دولتی مانند سوخت، لاستیک، بیمه و تسهیلات نوسازی ناوگان ایجاد می کند.
فعالان بخش حمل و نقل بار درون شهری در سراسر کشور می‌توانند برای دریافت نرم‌افزار مربوطه به سامانه باربرگ به نشانیwww.BaarBarg.ir مراجعه کرده و به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره 75492000ــ021 تماس حاصل کنند.
***
***